Grzegorz Walasek: To dla mnie coś nowego, ale wierzę w ten zespół
W sezonie 2026 zespół Falubazu Zielona Góra w rozgrywkach PGE Ekstraligi poprowadzi Grzegorz Walasek. Doświadczony żużlowiec zakończył karierę zawodniczą właśnie za sprawą oferty zielonogórskiego klubu i od teraz chcę skupić się na prowadzeniu drużyny. Walasek w rozmowie nie ukrywa, że decyzja o przejściu na stanowisko trenera była dla niego zaskoczeniem, ale też ekscytującym wyzwaniem.
– Dla mnie to było zaskoczenie, bo nie spodziewałem się, że Piotr zakończy współpracę. Ale taka sytuacja się zdarzyła i nie wiem, czy długo, ale musiałem przemyśleć, bo tak naprawdę nie myślałem o tym sam, a w planach miałem jeszcze trochę pojeździć. No ale decyzja zapadła, także raczej pójdę już w kierunku szkolenia, które robiłem i prowadzenia pierwszej drużyny – mówi Grzegorz Walasek.
Nowy szkoleniowiec Falubazu przyznaje, że doświadczenie zdobyte przy pracy z młodzieżą okazało się kluczowe w podjęciu decyzji o rozpoczęciu nowego etapu kariery.
– To jest tak jak dwa lata temu. Jeżdżąc ileś lat na żużlu, dwa lata temu podjąłem się szkolenia młodzieży i kiedy doszło do momentu, kiedy musiałem wytłumaczyć młodemu chłopakowi, co ma zrobić, to troszeczkę mi mowę odebrało i sam zacząłem się zastanawiać, jak to zrobić, jak mu to przekazać, żeby było dobrze. Obawa jakaś jest, ale pozytywnie jestem nastawiony do tego. Jest naprawdę dobra drużyna. Dalej chcę z młodzieżą pracować, to nie jest tak, że tylko pierwsza drużyna, bardzo mi na nich zależy. Jest dużo do zrobienia, nie tylko z chłopakami, ale ogólnie w warsztacie parę rzeczy trzeba wyprostować, żeby to lepiej funkcjonowało i mam nadzieję, że małymi krokami to zrobimy – dodaje.
Pierwsze spotkanie z zespołem zaplanowano na 21 listopada. Walasek chce rozpocząć swoją pracę od rozmów i wspólnego ustalenia planu zimowych przygotowań.
– Na razie chciałbym się spotkać z chłopakami, pogadać, żeby mi przedstawili plan, może to, co byśmy chcieli zrobić w zimę. Wspólnie zadecydujemy może o obozie, może o jakimś wspólnym przygotowaniu, czy spotkaniu się, porozmawianiu o różnych sprawach. Kto, co lubi, już stricte, czy numery startowe, czy jakie pole, jaki tor. Będziemy o tym rozmawiać, bo tak do tej pory nie miałem takiej okazji, żeby pełnić taką rolę, dlatego to będzie też dla mnie coś nowego i chciałbym z nimi o tym porozmawiać – tłumaczy nowy trener Falubazu.
Walasek z optymizmem patrzy w przyszłość i wierzy, że zespół z Zielonej Góry będzie silniejszy niż w ubiegłym sezonie. Jego zdaniem skład drużyny jest dobrze zbilansowany, a wzmocnienia, jakie zaszły przed nowymi rozgrywkami, dają podstawy do pozytywnego myślenia o nadchodzącym roku.
– Ja tutaj jakby nie odkryję jakichś nowych rzeczy. Równa drużyna, cała, zdrowa – to wtedy będzie jakiś sukces i będziemy mierzyć i liczyć punkty, jak już to wszystko zagra. Ale na tę chwilę chcemy się dobrze przygotować i dobrze zacząć. Patrząc pod kątem sezonu, który teraz już minął – pozycja Jarka Hampela, który zakończył karierę, wchodzi za niego Dominik Kubera – to jest duże wzmocnienie. Andrzej Lebiediew, który uważam, że potrafi jeszcze lepiej pojechać na tym torze, także duży plus dla drużyny i wydaje mi się, że będziemy dużo mocniejsi niż rok temu – ocenia Walasek.
Nowy trener nie zamierza jednak narzucać zawodnikom swojego stylu pracy. Jak podkreśla, najważniejsze będzie wspólne ustalenie planu przygotowań i stworzenie atmosfery wzajemnego zaufania w zespole.
– Spotkamy się tutaj 21 listopada z chłopakami. Ustalimy jakiś plan. Oni mi powiedzą, co oni by chcieli zrobić. To, co robili do tej pory, bo nie chciałbym tego ani zaburzyć im, ani w jakiś sposób narzucić swoje przygotowania. To oni mi powiedzą, razem ustalimy i podejmiemy takie decyzje, i to wdrożymy – podsumował nowy trener Falubazu Zielona Góra.
Źródło: Falubaz TV
Źródło: Falubaz TV
2025-11-11 10:11:14
Kategoria: zuzel / newsy












PGE Ekstraliga 2025
Orlen Basket Liga 2025/26
III Liga 3 grupa 2025/26
Superliga tenisa stołowego
I liga piłki ręcznej
II liga siatkówki
Liga Futbolu Amerykańskiego
Rejestracja
Głosowanie
Zasady
Wyniki
Kluby uczniowskie
Stowarzyszenia
Kluby sportowe
Związki sportowe
Stadiony
Hale
Pływalnie
Inne
O nas
Nasza historia
Reklama
Kontakt