Na początek srebro MŚ w Pięcioboju Nowoczesnym!
W Drzonkowie rozpoczęły się młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym. Występują w nich zawodnicy do lat 24 z 25 krajów. Polska reprezentacja zaczęła od srebra w żeńskich sztafetach.
W pierwszym dniu mistrzostw rywalizowały sztafety żeńskie. Zaczęliśmy od drugiego miejsca na podium bowiem nasza para Adrianna Kapała (UKSG-8 Bielany Warszawa) i Małgorzata Karbownik (PP- CWKS Legia Warszawa) zajęły drugą lokatę.
- Nie byłyśmy w gronie faworytek - powiedziała na mecie Małgorzata Karbownik. - Startowałam do tej pory w niższej kategorii i dla mnie miał to być w sumie sprawdzian, a udało się nam zająć tak wysokie miejsce. - Przed biegiem połączanym ze strzelaniem zajmowałyśmy czwarte miejsce - dodała Adrianna Kapała. - To dobra lokata do ataku. Tak się stało było na swojej zmianie Gosia wyprzedziła Australijkę, a mnie udało się wyprzedzić Włoszkę. Cieszymy się że tak udanie zaczęłyśmy mistrzostwa. Mam nadzieję że otworzyłyśmy pulę medali i dobra passa naszej reprezentacji będzie trwała przez kolejne dni.
Uradowana była trenerka naszej kadry Patrycja Masternak. - Srebro dziewczyn to rewelacja - powiedziała - Jestem Bardzo zadowolona. Małgorzata Karbownik pierwszy raz startowała w tej kategorii i od razu ma srebro. Ada Kapała to obecna wicemistrzyni Europy. drużynowo więc jest już bardziej doświadczoną zawodniczką. Ogromna pochwała należy się dziewczętom za jazdę konną. Biegły pięknie, odrobiły sporą stratę do rywalek i potrafiły się przesunąć z czwartej na drugą pozycję.
Tyle srebrne zawodniczki i ich trenerka. We wtorek sztafety mężczyzn, a potem indywidualne eliminacje.
Wyniki żeńskich sztafet: 1. Francja (Jessye Gomesse, Rebecca Castaudi). 2. Polska I (Adrianna Kapała, Małgorzata Karbownik), 3. Włochy (Elisa Sala, Teresa Gioia), 4. USA (Tully Watt, Zara Temesi), 5. Polska II (Pola Wolska, Michalina Wierzba).
- Nie byłyśmy w gronie faworytek - powiedziała na mecie Małgorzata Karbownik. - Startowałam do tej pory w niższej kategorii i dla mnie miał to być w sumie sprawdzian, a udało się nam zająć tak wysokie miejsce. - Przed biegiem połączanym ze strzelaniem zajmowałyśmy czwarte miejsce - dodała Adrianna Kapała. - To dobra lokata do ataku. Tak się stało było na swojej zmianie Gosia wyprzedziła Australijkę, a mnie udało się wyprzedzić Włoszkę. Cieszymy się że tak udanie zaczęłyśmy mistrzostwa. Mam nadzieję że otworzyłyśmy pulę medali i dobra passa naszej reprezentacji będzie trwała przez kolejne dni.
Uradowana była trenerka naszej kadry Patrycja Masternak. - Srebro dziewczyn to rewelacja - powiedziała - Jestem Bardzo zadowolona. Małgorzata Karbownik pierwszy raz startowała w tej kategorii i od razu ma srebro. Ada Kapała to obecna wicemistrzyni Europy. drużynowo więc jest już bardziej doświadczoną zawodniczką. Ogromna pochwała należy się dziewczętom za jazdę konną. Biegły pięknie, odrobiły sporą stratę do rywalek i potrafiły się przesunąć z czwartej na drugą pozycję.
Tyle srebrne zawodniczki i ich trenerka. We wtorek sztafety mężczyzn, a potem indywidualne eliminacje.
Wyniki żeńskich sztafet: 1. Francja (Jessye Gomesse, Rebecca Castaudi). 2. Polska I (Adrianna Kapała, Małgorzata Karbownik), 3. Włochy (Elisa Sala, Teresa Gioia), 4. USA (Tully Watt, Zara Temesi), 5. Polska II (Pola Wolska, Michalina Wierzba).
2022-10-03 12:15:55
Kategoria: inne / newsy












PGE Ekstraliga 2025
Orlen Basket Liga 2025/26
III Liga 3 grupa 2025/26
Superliga tenisa stołowego
I liga piłki ręcznej
II liga siatkówki
Liga Futbolu Amerykańskiego
Rejestracja
Głosowanie
Zasady
Wyniki
Kluby uczniowskie
Stowarzyszenia
Kluby sportowe
Związki sportowe
Stadiony
Hale
Pływalnie
Inne
O nas
Nasza historia
Reklama
Kontakt