Gracjan Szostak nowym zawodnikiem Stelmet Falubazu
Oskar Hurysz podczas 106. Derbów Ziemi Lubuskiej doznał fatalnej kontuzji złamania lewej kości udowej. Oznacza to, że Stelmet Falubaz Zielona Góra znalazł się w bardzo ciężkiej sytuacji pod względem obstawienia pozycji juniorskiej. We wtorek, 15. lipca poinformowano, że do zielonogórskiego klubu dołączył Gracjan Szostak. - To nie jest półka Oskara - ocenił nowy nabytek Piotr Protasiewicz.
Gracjan Szostak został wypożyczony z Ostrowa do Stelmet Falubazu Zielona Góra. Jest to pokłosie kontuzji, która przytrafiła się w minionych Derbach Ziemi Lubuskiej Oskarowi Huryszowi. Zielonogórski klub szybko zareagował, aby obsadzić pozycję juniorską.
- To nie ma możliwości, że wejdzie i będzie niewiadomo, co robił. To nie jest półka Oskara i to jest niemożliwe, żeby go zastąpić. Zważywszy na to, jakie mamy braki, bo pamiętajmy, że jeszcze przez minimum trzy tygodnie będzie pauzował Eryk Farański, no to musieliśmy działać. Dzisiaj zobaczyłem, gdzie są braki. Na pewno dostanie sprzęt od nas, mamy dobry sprzęt od naszych tunerów, także będziemy pomagać, żeby to było tylko lepiej - mówi Piotr Protasiewicz.
Sam zawodnik jest bardzo zadowolony, że będzie miał możliwość starowania w najlepszej lidze na świecie:
- Bardzo się cieszę, że będę mógł startować w tak znanym i dobrym klubie w PGE Ekstralidze. To będzie dla mnie cenna lekcja i ważna szansa, którą chcę wykorzystać w najbliższych meczach. Zdaję sobie sprawę jak ważne są to pojedynki - podkreśla nowy młodzieżowiec w naszej drużynie Gracjan Szostak
- To nie ma możliwości, że wejdzie i będzie niewiadomo, co robił. To nie jest półka Oskara i to jest niemożliwe, żeby go zastąpić. Zważywszy na to, jakie mamy braki, bo pamiętajmy, że jeszcze przez minimum trzy tygodnie będzie pauzował Eryk Farański, no to musieliśmy działać. Dzisiaj zobaczyłem, gdzie są braki. Na pewno dostanie sprzęt od nas, mamy dobry sprzęt od naszych tunerów, także będziemy pomagać, żeby to było tylko lepiej - mówi Piotr Protasiewicz.
Sam zawodnik jest bardzo zadowolony, że będzie miał możliwość starowania w najlepszej lidze na świecie:
- Bardzo się cieszę, że będę mógł startować w tak znanym i dobrym klubie w PGE Ekstralidze. To będzie dla mnie cenna lekcja i ważna szansa, którą chcę wykorzystać w najbliższych meczach. Zdaję sobie sprawę jak ważne są to pojedynki - podkreśla nowy młodzieżowiec w naszej drużynie Gracjan Szostak

Źródło: Radio Zielona Góra / Falubaz ZIelona Góra
2025-07-15 21:57:00
Kategoria: zuzel / newsy











PGE Ekstraliga 2025
Orlen Basket Liga 2025/26
III Liga 3 grupa 2025/26
Superliga tenisa stołowego
I liga piłki ręcznej
II liga siatkówki
Liga Futbolu Amerykańskiego
Rejestracja
Głosowanie
Zasady
Wyniki
Kluby uczniowskie
Stowarzyszenia
Kluby sportowe
Związki sportowe
Stadiony
Hale
Pływalnie
Inne
O nas
Nasza historia
Reklama
Kontakt
Komentarze
Kobic
2025-07-16 15:42:54Odpowiedź
Szanowna redakcjo przeczytajcie i sprawdzajcie przed opublikowaniem, skoro nie chce wam się pisać.AI niestety jeszcze nie potrafi składnie stworzyć artykułu. To co jest napisane, to jakaś masakra.
Molibdenowy Mateusz
2025-07-15 22:16:11Odpowiedź
A w zamian w druga stronę idzie Michał Curzytek . Niedługo zostanie to ogłoszone