Pewne zwycięstwo Lechii w Lubinie i awans na fotel lidera
Lechia Zielona Góra odniosła wysokie zwycięstwo na wyjeździe, pokonując rezerwy Zagłębia Lubin 5:1. Wynik otworzył Kamil Olek, który w drugiej połowie wykorzystał dokładne dośrodkowanie Przemysława Bargiela. Dzięki tej wygranej zielonogórzanie awansowali na pozycję lidera III ligi.
Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, choć to Lechia była stroną częściej utrzymującą się przy piłce. Brakowało jednak precyzji w ofensywie, a dobrze ustawiona defensywa gospodarzy skutecznie blokowała kolejne próby.
Po przerwie obraz gry zmienił się całkowicie. Już kilka minut po wznowieniu gry Olek otworzył wynik, dając drużynie pewność siebie. Kolejne trafienia szybko dołożyli Przemysław Bargiel i Maciej Lizakowski, którzy wykorzystali zamieszanie w obronie lubinian.
Choć Zagłębie zdobyło honorowego gola, to nie wytrąciło Lechii z rytmu. Zespół z Zielonej Góry przejął pełną kontrolę nad spotkaniem i udokumentował swoją przewagę kolejnymi trafieniami. Debiutancką bramkę na trzecioligowym poziomie zdobył młody, 15-letni Ziarkowski, a wynik meczu ustalił aktywny przez całe spotkanie Dominik Więcek.
Efektowna wygrana w Lubinie i potknięcie Górnika Polkowice sprawiły, że Lechia wysunęła się na prowadzenie w tabeli III ligi grupy trzeciej.
2025-08-28 10:33:05
Kategoria: pilka / newsy












PGE Ekstraliga 2025
Orlen Basket Liga 2025/26
III Liga 3 grupa 2025/26
Superliga tenisa stołowego
I liga piłki ręcznej
II liga siatkówki
Liga Futbolu Amerykańskiego
Rejestracja
Głosowanie
Zasady
Wyniki
Kluby uczniowskie
Stowarzyszenia
Kluby sportowe
Związki sportowe
Stadiony
Hale
Pływalnie
Inne
O nas
Nasza historia
Reklama
Kontakt