Jakub Szumert doceniony na gali ORLEN Basket Ligi
Jakub Szumert został wybrany najlepszym zawodnikiem młodzieżowym ORLEN Basket Ligi w sezonie 2025/2026. Wyróżnienie odebrał podczas gali podsumowującej rozgrywki, które ORLEN Zastal Zielona Góra zakończył ze srebrnym medalem mistrzostw Polski.
Dla 22 letniego koszykarza był to przełomowy sezon. Trener Arkadiusz Miłoszewski regularnie stawiał na Szumerta, a młody reprezentant Polski odwdzięczał się solidną grą po obu stronach parkietu. W wielu spotkaniach dawał zespołowi energię, skuteczność oraz ważne minuty w walce pod koszem.
Gala była kolejnym momentem podsumowania udanego sezonu zielonogórskiej drużyny. Zastal przeszedł drogę od gry w play in do siedmiomeczowej serii finałowej z Legią Warszawa. Stołeczny klub zdobył mistrzostwo Polski, ale przedstawiciele ligi i Ministerstwa Sportu podkreślali również wkład zespołu z Zielonej Góry w poziom finałów.
Sekretarz stanu Piotr Borys zwrócił uwagę, że szóste spotkanie finałowe było jednym z najlepszych obrazków minionego sezonu. Zastal przez całą serię skutecznie rywalizował z obrońcą tytułu i przyciągał do hali komplet publiczności.
Najwięcej indywidualnych nagród trafiło do Legii. Andrzej Pluta został najlepszym polskim zawodnikiem oraz MVP sezonu, a wyróżnienie dla najlepszego trenera otrzymał Heiko Rannula. W Zielonej Górze najważniejszą nagrodą indywidualną był jednak sukces Szumerta, który potwierdził swoją pozycję jednego z najbardziej obiecujących zawodników ligi.
2026-06-25 08:15:03
Kategoria: kosz / newsy












PGE Ekstraliga 2025
Orlen Basket Liga 2025/26
III Liga 3 grupa 2025/26
Superliga tenisa stołowego
I liga piłki ręcznej
II liga siatkówki
Liga Futbolu Amerykańskiego
Rejestracja
Głosowanie
Zasady
Wyniki
Kluby uczniowskie
Stowarzyszenia
Kluby sportowe
Związki sportowe
Stadiony
Hale
Pływalnie
Inne
O nas
Nasza historia
Reklama
Kontakt