Sebastian Mordal, trener Lechii: Za dużo prostych błędów
Lechia Zielona Góra przegrała pierwszy raz w tym sezonie – na wyjeździe z Cariną Gubin. Głos po meczu zabrał trener Sebastian Mordal. [czytaj więcej...]
Data:
Kategoria:
Najnowsze newsy:
Ostatnie informacje
O klubie
Terminarz
Ostatnie informacje
Terminarz
Ostatnie informacje
Kluby
Wyniki
Czas:
Lechia Zielona Góra przegrała pierwszy raz w tym sezonie – na wyjeździe z Cariną Gubin. Głos po meczu zabrał trener Sebastian Mordal. [czytaj więcej...]
Piłkarze rezerw zielonogórskiej Lechii, występujących w 4. Lidze, nie mieli problemu z pokonaniem Pogoni Skwierzyna. [czytaj więcej...]
Lechia Zielona Góra przegrała na wyjeździe z Cariną Gubin 2:1, choć po pierwszej połowie prowadziła po trafieniu Przemysława Mycana. [czytaj więcej...]
To będą kolejne w tym sezonie lubuskie derby w Betclic 3. Lidze. Lechia Zielona Góra jadzie do Gubina, gdzie w meczu z Cariną chcą podtrzymać dobrą passę. Zielonogórscy piłkarze są w czubie ligowej tabeli i jak na razie nie zaznali smaku porażki. [czytaj więcej...]
W sobotnie popołudnie zielonogórscy piłkarze przypieczętowali kolejną wygraną i status niepokonanych w tym sezonie. Lechia Zielona Góra wysoko zwyciężyła nad Pniówkiem 74 Pawłowice, w meczu 5. kolejki III ligi. Podopieczni trenera Sebastiana Mordala dobrze weszli w spotkanie i już przed zmianą stron objęli wysokie prowadzenie. [czytaj więcej...]
Już w najbliższą sobotę, 31 sierpnia zielonogórscy piłkarze rozegrają kolejne spotkanie w ramach rozgrywek III ligi. Lechia Zielona Góra w tym sezonie jeszcze nie przegrała i chce przedłużyć dobrą passę. Tym razem, podopieczni trenera Mordala zmierzą się na „Dołku” z Pniówkiem 74 Pawłowice. Początek meczu o godzinie 17:00. [czytaj więcej...]
Michał Szmigiel wzmocnił szeregi Lechii Zielona Góra. 21-letni piłkarz pochodzi z Krośnic koło Wrocławia. Gra na pozycji wahadłowego i ostatnio występował w Polonii Bytom, która grała w 2. Lidze. Szmigiel podpisał kontrakt z zielonogórskim klubem na zasadzie transferu definitywnego. [czytaj więcej...]
W meczu 4 kolejki piłkarskiej III ligi, Lechia Zielona Góra bezbramkowo zremisowała przed własną publicznością ze Stalą Brzeg. Zielonogórzanie mieli przewagę w posidaniu piłki i zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie stworzyli kilka okazji bramkowych, lecz żadnej nie wykorzystali. Dla Lechii jest to drugi remis w tym sezonie i aktualnie ze zdobyczą 8 punktów plasuje się na 7 miejscu w ligowej tabeli.
We wtorek, 20 sierpnia odbyło się losowanie par 1/32 finału Pucharu Polski 2024/25. Rywalem Lechii Zielona Góra będzie Concordia Elbląg, z którą zielonogórzanie zmierzą się w meczu wyjazdowym. Rywal zielonogórzan aktualnie po spadku gra w IV lidze warmińsko-mazurskiej. Mecze 1. rundy zostaną rozegrane w dniach 24-26 września, a dokładne daty i godziny pojedynków zostaną podane wkrótce. [czytaj więcej...]
W sobotę na stadionie w Słubicach Lechia Zielona Góra zmierzyła się z miejscową drużyną UKS Polonia. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis 1:1. Gola dla gości zdobył Igor Bambecki. Po zmianie stron w 55 minucie na prowadzenie wyszli zielonogórzanie po trafieniu Mateusza Lisowskiego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów 2:2.
W pierwszym meczu derbowym w tym sezonie, zielonogórscy piłkarze pokonali przed własną publicznością Stolon Gorzów Wielkopolski 2:0. Lechia dobrze rozpoczęła spotkanie i już w 10 minucie objęła prowadzenie po bramce Rafała Ostrowskiego. Drugą bramkę zdobył Igor Kurowski, który jednocześnie ustanowił wynik meczu w 46 minucie spotkania.
W najbliższą sobotę Lechia Zielona Góra nie tylko rozegra pierwsze spotkanie przed własną publicznością, ale też pierwsze w tym sezonie lubuskie derby. Rywalem zielonogórzan będzie CFB Stilon Gorzów Wielkopolski, który zremisował w swoim meczu inauguracyjnym. Lechia będzie chciała z kolei podtrzymać zwycięską passę w meczu domowym. [czytaj więcej...]
W sobotę zielonogórscy piłkarze zainaugurowali sezon meczem wyjazdowym, gdzie zmierzyli się z tegorocznym beniaminkiem, Podlesianką Katowice. W pierwszej połowie spotkania nie padły bramki, ale po przerwie Lechia ruszyła do ataku. Wynik meczu otworzył w 65 minucie debiutujący w barwach klubu z Winnego Grodu Mateusz Lisowski, a końcowy rezultat na 2:0 dla przyjezdnych ustanowił w ostatniej minucie podstawowego czasu gry Łukasz Maćkowiak. [czytaj więcej...]
Już w w najbliższą sobotę, 3 sierpnia, piłkarze Lechii Zielona Góra zainaugurują rozgrywki Betclic III ligi w sezonie 2024/2025. W pierwszym meczu, zielonogórzanie udadzą się do Katowic, gdzie zmierzą się z miejscową Podlesianką - tegorocznym beniaminkiem, który wywalczył historyczny awans do wyższej klasy rozgrywkowej. [czytaj więcej...]
Drużyna Lechii Zielona Góra w weekend rozegrała kolejny sparing w okresie przygotowawczym. Tym razem podopieczni Sebastiana Mordala pokonali na własnym boisku FC Frankfurt 3:1. Gole dla zielonogórzan zdobyli: Przemysław Mycan, Łukasz Maćkowiak oraz Mateusz Zientarski. [czytaj więcej...]
Piłkarze Lechii Zielona Góra w ramach przygotowań do rozgrywek ligowych rozegrali mecz sparingowy z Odrą w Bytomiu Odrzańskim. Prowadzenie objęli goście już w 1. minucie po golu Igora Bambeckiego. Po zmianie stron na 2:0 podwyższył Przemysław Mycan. Odra odpowiedziała 63. minucie, ale wynik meczu na 3:1 dla Lechii ustalił Dawid Dębski.
W sobotę Lechia Zielona Góra rozegrała w Poznaniu mecz sparingowy. Zielonogórscy piłkarze początkowo mieli się zmierzyć z rezerwami Lecha, ale ostatecznie w składzie miejscowych wystąpiło wielu zawodników na co dzień grających w Ekstraklasie. Ostatecznie podopieczni Sebastiana Mordala przegrali 0:5. Do bramki gości dwukrotnie trafiali Filipa Szymczaka i Adriela Ba Loui oraz Alego Gholizadeha.
Polski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz rundy jesiennej. Inauguracja sezonu 2024/2025 nastąpi 8 sierpnia, a Lechia Zielona Góra zmierzy się wówczas na wyjeździe z ekipą LGKS 38 Podlesianka Katowice. W drugiej kolejce na kibiców czekają emocje derbowe. Do Winnego Grodu przyjedzie Stilon Gorzów Wielkopolski. [czytaj więcej...]
W tym tygodniu Lechia Zielona Góra ogłosiła oficjalne pożegnanie dotychczasowego trenera Andrzeja Sawickiego, który przez 6,5 roku prowadził III-ligową drużynę. W czwartek klub powitał nowego szkoleniowca, którym został Sebastian Mordal. Dla 33-letniego szkoleniowca będzie to debiut w prowadzeniu seniorskiej pierwszej drużyny. [czytaj więcej...]
Andrzej Sawicki, wieloletni trener Lechii Zielona Góra nie będzie prowadził zielonogórskiego klubu w przyszłym sezonie. Mimo, że zdobył z Lechią wojewódzki Puchar Polski, to nie radził sobie w rozgrywkach trzeciej ligi. Tego lata w drużynie nastąpi nie tylko zmiana sztabu szkoleniowego, ale będą również liczne rozstania z zawodnikami. [czytaj więcej...]
Lechia Zielona Góra wygrała z AstroEnergy Wartą Gorzów Wlkp. w Kostrzynie nad Odrą w wielkim finale piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu lubuskim. Po bezbramkowej pierwszej połowie zielonogórscy piłkarze rozstrzelali się i po 90 minutach mogli świętować wygraną. Zapraszamy do obejrzenia skrótu wideo z tego pojedynku. [czytaj więcej...]
Na stadionie w Kostrzynie nad Odrą odbył się finał Lubuskiego Pucharu Polski, w którym Lechia Zielona Góra zmierzyła się z AstroEnergy Wartą Gorzów Wielkopolski. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis. Po zmianie stron zielonogórscy piłkarze przejęli inicjatywę i po bramkach Przemysława Mycana Tomasza Matuszewskiego, Jakuba Kołodennego i Sebastiana Górskiego podopieczni Andrzeja Sawickiego wygrali 4-0.
Zmagania piłkarskiej III ligi dobiegły już końca, lecz przed zielonogórskimi piłkarzami ostatni ważny sprawdzian sezonu. Już w najbliższą środę, w Kostrzynie nad Odrą, Lechia Zielona Góra zmierzy się z AstroEnergy Wartą Gorzów Wielkopolski w finale Lubuskiego Pucharu Polski. Faworytem będzie drużyna prowadzona przez trenera Andrzeja Sawickiego, a powalczy z tegorocznym spadkowiczem z III ligi. Początek spotkania o godzinie 17:00.
Lechia Zielona Góra ze zwycięstwem na zakończenie sezonu 2023/2024! Zielonogórzanie pokonali na wlasnym boisku rezerwy Rakowa Częstochowa. Miejscowi dobrze weszli w spotkanie, a bramkę już w 18 minucie zdobył Igor Bambecki. Mimo, że od 35 minuty Lechia grała w osłabieniu po czerwonej kartce Gibiego Embalo, udalo im się utrzymać prowadzenie do ostatniego gwizdka. Finalnie zielonogórzanie zakończyli rozgrywki na 10 miejscu w tabeli, z dorobkiem 43 punktów.
W przedostatnim meczu sezonu, zielonogórscy piłkarze ulegli w meczu wyjazdowym Pniówkowi Pawłowice Śląskie. Lepiej w spotkanie weszli gospodarze, którzy świetnie prezentowali się w pierwszej połowie i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 3:0. W drugiej z kolei do ataku ruszyła Lechia, a bramki dla przyjezdnych strzelali Bambecki i Strzelecki. Wynik meczu na 4:2 dla Pniówka ustanowiła samobójcza bramka Osińskiego.
Lechia Zielona Góra przegrała przedostatnie domowe spotkanie w sezonie 2023/2024. Zielonogórzanie ulegli wyraźnie lepszemu Śląskowi II Wrocław. Lepiej w mecz weszli przyjezdni, którzy objęli prowadzenie w 23 minucie. W drugiej połowie miejscowi musieli radzić sobie w 10, po czerwonej kartce Dębskiego. Wykorzystał to Śląsk, który podwyższył przewagę do 2:0. Dodatkowo, w 94 minucie czerwonym kartonikiem ukarany został też Igor Kurowski.
W najbliższą niedzielę, zielonogórscy piłkarze rozegrają przedostatnie domowe spotkanie w sezonie 2023/2024 III ligi. Rywalem Lechii będzie aktualny lider tabeli - rezerwy aktualnego wicemistrza Ekstraklasy - Śląska Wrocław. Przed podopiecznymi trenera Andrzeja Sawickiego ciężkie zadanie, ponieważ najbliższy przeciwnik pozostaje w świetnej dyspozycji. [czytaj więcej...]
Piłkarze Lechii Zielona Góra pokonali w półfinałowym meczu lubuskiego Pucharu Polski ZAP Syrenę Zbąszynek 5:1. W drugim spotkaniu Warta Gorzów okazała się lepsza od Stali Jasień 1:0. W finale 12 czerwca, który odbędzie się na stadionie w Kostrzynie nad Odrą zmierzą dwie trzecioligowe drużyny: Lechia i Warta.
Lechia Zielona Góra awansowała do finału lubuskiego Pucharu Polski. Zielonogórzanie pewnie pokonali w wyjazdowym meczu półfinałowym ZAP Syrenę Zbąszynek. Przyjedni już do przerwy prowadzili 2:0 po bramkach Bambeckiego i Babija. Po zmianie stron kolejne bramki dokładali ponownie Bambecki, Mycan i Dębski. Honorową bramkę dla miejscowych zdobył Dawid Stachowiak. [czytaj więcej...]
W środę, 22 maja odbędzie się półfinałowy mecz lubuskiego Pucharu Polski. Piłkarze Lechii Zielona Góra zmierzą się na wyjeżdzie z Syreną Zbąszynek, dla której będzie to historyczne spotkanie, ponieważ zbąszynianie nigdy nie doszli do tego etapu rozgrywek. Zielonogórzanie po raz kolejny do meczu podejdą osłabieni kontuzjami. Początek spotkania o godzinie 17:30.
znalezionych: 4436, strona 6 z 148