ZKS rozpoczął przygotowania do nowego sezonu
Na torze przy ul. Wyszyńskiego 101 odbył się pierwszy, w tym roku trening punktowany. Bardzo nietypowy jak na rowery, należy jednak przyznać, że zabawa i jazda na śniegu to rewelacyjny pomysł.
Zimowa sceneria i oświetlenie speedrowerowego owalu oraz padający śnieg dodał uroku treningowi. Wrażenie robi nowa szatnia dla dzieci i młodzieży. Budynek jest bardzo okazały i w pełni spełnia najwyższe standardy. Zdecydowanie spełnia oczekiwania zielonogórskich speedrowerowców. Pomieszczenia są ogrzewane, można się spokojnie przebrać, odpocząć i ponownie wyjechać na tor, są też toalety.
Spragniona „powietrza” młodzież świetnie się bawiła. Było sporo śmiechu i zabawy. Do wspólnego ścigania dali się porwać nie tylko najmłodsi, ale również starszyzna ZKS-u. Wynik był sprawą drugorzędną. Uczestnicy cieszyli się, że mają możliwość pokręcenia kilku kółek. W sumie odbyło się XII biegów rundy zasadniczej, oraz IV wyścigi z wielkim finałem na koniec.
Rewelacja. Jak mówi trener ZKS-u Krzysztof Zakrzewski, nareszcie możemy przygotować się do sezonu w sprzyjających warunkach. Teraz zima jest naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem. Miejmy nadzieję, że regularne treningi na torze porą zimową staną się dla ZKS-u normą.
Przypomnijmy, że w planach jest jeszcze II etap budowy, czyli świetlica, przybliżony koszt przedsięwzięcia to blisko 200 tys. zł. Jak zapewnia K. Zakrzewski zrobi wszystko, żeby w niedalekiej przyszłości zrealizować inwestycję. Najważniejsze, że mimo trudnego dla nas wszystkich czasu, Klub ZKS tętni życiem, stale się rozwija i ma się całkiem nieźle.
Kolejny trening już w najbliższą sobotę o godz. 16.00.
Wyniki zimowego ścigania:
1. Oliwier Kołosionek (Raf Mal) – 15+4
2. Tomasz Wojciechowski (Zell.pl) – 13+3
3. Tomasz Kalitowski (Raf Mal) – 11+2
4. Grzegorz Bućko (Zell.pl) – 11+u
5. Krzysztof Zakrzewski (Red Bike) – 10+4
6. Adam Bućko (Zell.pl) – 11+3
7. Igor Luczek (Raul Team) – 11+2
8. Agata Kaczmarek (Ski Planet) – 10+1
9. Błażej Chalecki (Xero Express) – 6+4
10. Maciej Chalecki (Gość) - 5+3
11. Kacper Waligóra (Raf Mal) - 9+2
12. Szymon Gil (Marwis) – 4+1
13. Jarosław Gil (Gość) - 2+4
14. Rafał Białowąs (Raul Team) – 2+3
15. Nel Białowąs (Raul Team) – 2+2
16. Natan Białowąs (Raul Team) - 1+1
2021-01-15 18:03:44