Zielonogórscy lekkoatleci wśród najlepszych
W Zielonej Górze rozegrane zostały finały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Województwa Lubuskiego w lekkiej atletyce. Startowali zawodnicy w kategorii juniorów (18-19) i juniorów młodszych (16-17). W zawodach widoczni byli zielonogórscy uczniowie.
Najlepiej zaprezentowała się dwójka uczniów ZSEiS: Dominik KOWALSKI i Michał SKOPIŃSKI. Pierwszy z nich triumfował w skoku wzwyż juniorów ze świetnym wynikiem 2,04 m. Michał Skopiński posłał kulę 6kg na odległość 16,66 m.
Oto pozostali nasi medaliści w kategorii juniorów U-20:
złoto:
-Hanna Szarkowska - ZSB - 400m - 75,01 sek.
- Katarzyna Ligęza - VII LO - 1500m - 5.37,57
- Jagoda Senderek - VII LO - wzwyż - 1,62 m
- Stella Szczepańska - VII LO - kula (4) - 9,70 m
- Aleksandra Dobrowolska - VII LO - młot (4) - 45,17 m
- 4x100m dziewcząt - VII LO - 60,95 sek.
(Jagoda Senderek, Aleksandra Dobrowolska, Stella Szczepańska, Anna Szymaniuk)
- Igor Powroźnik - VII LO - 1500m - 4.27,53
- Maciej Węglarz - VII LO - 3000m - 11.21,45
- Filip Nisiewicz - VII LO - w dal - 6,50 m
- Filip Nisiewicz - VII LO - 3-skok - 12,82 m
- Piotr Żak - VII LO - tyczka - 4,00 m
-Hanna Szarkowska - ZSB - 400m - 75,01 sek.
- Katarzyna Ligęza - VII LO - 1500m - 5.37,57
- Jagoda Senderek - VII LO - wzwyż - 1,62 m
- Stella Szczepańska - VII LO - kula (4) - 9,70 m
- Aleksandra Dobrowolska - VII LO - młot (4) - 45,17 m
- 4x100m dziewcząt - VII LO - 60,95 sek.
(Jagoda Senderek, Aleksandra Dobrowolska, Stella Szczepańska, Anna Szymaniuk)
- Igor Powroźnik - VII LO - 1500m - 4.27,53
- Maciej Węglarz - VII LO - 3000m - 11.21,45
- Filip Nisiewicz - VII LO - w dal - 6,50 m
- Filip Nisiewicz - VII LO - 3-skok - 12,82 m
- Piotr Żak - VII LO - tyczka - 4,00 m
srebro:
- Natalia Radaczyńska - V LO - 200m - 31,79 sek.
- Lidia Mierzyńska - II LO - 800m - 2.46,97
- Aleksandra Plonkowska - IV LO - 1500m - 6.06,61
- Sebastian Wróbel - III LO - 400m - 51,26 sek.
- Jagoda Senderek - VII LO - w dal - 4,40 m
- Anna Szymaniuk - VII LO - oszczep (600) - 29,16 m
- Stella Szczepańska - VII LO - młot (4) - 36,63 m
- Dorian Nowicki - VII LO - 1500m - 4.31,43
- Jakub Kaliszak - ZSEiS - 3000m - 11.35,24
- Tyberiusz Chałupka - VII LO - wzwyż - 1,85 m
- Piotr Żak - VII LO - 3-skok - 12,55 m
- Michał Skopiński - ZXSEiS - dysk (1,75) - 43,44 m
brąz:
- Roksana Załuska - ZST nr 4 - młot (4) - 33,43 m
- Michał Puczko - VII LO - 400m -55,63 sek.
- Kamil Kasperczak - VII LO - 800m - 2.14,62
- Maciej Zarzycki - VII LO - wzwyż - 1,80 m
- Tyberiusz Chałupka - VII LO - kula (6) - 14,24 m
Wśród juniorów młodszych U-18 medale zdobywali:
złoto:
- Weronika Dudek - VII LO - kula (3) - 12,65 m
- Weronika Dudek - VII LO - młot (3) - 42,32 m
- Marta Bryszewska - Gim.-1 - tyczka - 2,80 m
- Krzysztof Puczko - VII LO - tyczka - 3,80 m
- Weronika Dudek - VII LO - kula (3) - 12,65 m
- Weronika Dudek - VII LO - młot (3) - 42,32 m
- Marta Bryszewska - Gim.-1 - tyczka - 2,80 m
- Krzysztof Puczko - VII LO - tyczka - 3,80 m
srebro:
- Julia Dąbrowska - VII LO - 800m - 2.41,57
- Natalia Dżyga - VII LO - 1500m. - 6.11,86
- Anita Chmielewska - IV LO - 100mppł. - 15,44 sek.
- Miłosz Safian - VII LO - 100m - 11,57 sek.
- 4x100m chłopców - VII LO - 48,15 sek.
- Krzysztof Wyrwas - I LO - w dal - 6,31 m
- Krzysztof Wyrwas - I LO - 3-skok - 12,37 m
- Jakub Klimiuk - GIM-6 - wzwyż - 1,75
- Łukasz Nadziejko - GIM-4 - tyczka - 3,70 mj.
- 4x100m chłopców - VII LO - 48,15 sek.
(Miłosz Safian, Jakub Główczyk, Wojciech Sadowski, Krzysztof Puczko)
- Julia Dąbrowska - VII LO - 800m - 2.41,57
- Natalia Dżyga - VII LO - 1500m. - 6.11,86
- Anita Chmielewska - IV LO - 100mppł. - 15,44 sek.
- Miłosz Safian - VII LO - 100m - 11,57 sek.
- 4x100m chłopców - VII LO - 48,15 sek.
- Krzysztof Wyrwas - I LO - w dal - 6,31 m
- Krzysztof Wyrwas - I LO - 3-skok - 12,37 m
- Jakub Klimiuk - GIM-6 - wzwyż - 1,75
- Łukasz Nadziejko - GIM-4 - tyczka - 3,70 mj.
- 4x100m chłopców - VII LO - 48,15 sek.
(Miłosz Safian, Jakub Główczyk, Wojciech Sadowski, Krzysztof Puczko)
brąz
- Klaudia Wierzchoń - V LO - 400m -70,02 sek.
- Angelika Stokłosiński - IV LO - 800m - 2.46,21
- Wiktoria Czuczwa - III LO - wzwyż - 1,45 m
- Natalia Kolbusz - VII LO - młot (3) - 34,12 m
- 4x100m dziewcząt - VII LO - 58,81 sek.
(Sara Kociemba, Daria Lilejko, Sara Ilnicka, Nikol Markiewicz)
- Oskar Kostrzyński - Gim.-7 - w dal - 5,92 m
- Klaudia Wierzchoń - V LO - 400m -70,02 sek.
- Angelika Stokłosiński - IV LO - 800m - 2.46,21
- Wiktoria Czuczwa - III LO - wzwyż - 1,45 m
- Natalia Kolbusz - VII LO - młot (3) - 34,12 m
- 4x100m dziewcząt - VII LO - 58,81 sek.
(Sara Kociemba, Daria Lilejko, Sara Ilnicka, Nikol Markiewicz)
- Oskar Kostrzyński - Gim.-7 - w dal - 5,92 m
2018-06-19 15:34:00
Kategoria: inne / newsy