sport zielona gora
Działkę budowlaną
Informacje

 » Aktualnoœci


 » Żużel
 » Koszykówka
 » Piłka nożna
 » Inne

Siatkówka

 » Dane klubu


 » Dane hali
 » Kadra
» Terminarz
 » Wyniki

Piłka ręczna

 » Dane klubu


 » Dane hali
 » Kadra
» Terminarz
 » Wyniki

Tenis stołowy

 » Dane klubu


 » Dane hali
 » Kadra
 » Historia klubu
 » Terminarz
 » Wyniki

Zdjęcia

 » Sezon 2007


 » Sezon 2006
 » Sezon 2005
 » Sezon 2004
 » Sezon 2003
 » Sezon 2002

Polecamy








Redakcja

 » O nas


 » Redakcja
 » Reklama
 » Kontakt

Info

ekran: 800x600
min. IE 4, NC 4x
polskie zn. ISO 8859-2
kontakt@sport.zgora.pl

Provider


Aktualności - Inne dyscypliny


Podsumowanie sukcesów Startu

   W sali konferencyjnej  WOSiR w Drzonkowie odbyło się podsumowanie sukcesów sportowych zawodników niepełnosprawnych Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra za 2016 rok.

R      e      k      l      a      m      a

Uroczystość, z udziałem członków stowarzyszenia, uświetnili swoją obecnością Zastępca Prezydenta Miasta Zielona Góra Wioleta Haręźlak, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze Andrzej Hełmiński,  przedstawiciel Lubuskiego  Oddziału PFRON Jacek Brzeziński, Menadżer ds Sportu WOSiR w Drzonkowie Anna Sulima – Jagiełowicz, Dyrektor MOSiR w Zielonej Górze Robert Jagiełowicz, Przewodnicząca Miejskiej Społecznej Rady ds. osób niepełnosprawnych Maria Miłuch.

Olimpijski rok 2016 był bardzo pomyślny dla zielonogórskiego „Startu”.  Sportowcy  uzyskiwali znaczące sukcesy. Największym  osiągnięciem w historii klubu było uczestnictwo aż 6-ciu zawodników w  Igrzyskach Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016, w 4-ch dyscyplinach sportu, co jest dużym sukcesem organizacyjnym  stowarzyszenia.  Do najbardziej znamienitych sukcesów należą trzy medale Igrzysk: brązowy medal Kamili Kubas w parakajakarstwie, brązowy medal Piotra Grudnia w tenisie stołowym oraz brązowy medal drużynowo w tenisie stołowym zdobyty przez Piotra Grudnia i Marcina Skrzyneckiego. Warto wspomnieć o miejscach „tuż za podium” w Rio:  4 miejsce Marka Trykacza (podnoszenie ciężarów) oraz 4 miejsce Szymona Sowińskiego (strzelectwo sportowe), na 9 miejscu uplasował się Mateusz Surwiło (parakajakarstwo). Za te i wiele innych ważnych i cennych sukcesów osiąganych w 2016 roku na imprezach międzynarodowych oraz za medale Mistrzostw Polski wręczone zostały  wyróżnienia w postaci pamiątkowych pucharów, statuetek i dyplomów. Z rąk  znamienitych gości odebrało je trzydziestu  trzech  sportowców oraz 12 trenerów.   Podziękowania skierowane były również do fizjoterapeuty, psychologa, dietetyka oraz do wolontariuszy. Tytułem Trenera Roku 2016 uhonorowano  Lucjana Błaszczyka – trenera  naszych znakomitych brązowych medalistów z Rio de Janeiro w tenisie stołowym. Podczas wręczania wyróżnień na telebimie prezentowano zdjęcia wyróżnianych zawodników i trenerów. Na zakończenie podniosłej i wzruszającej ceremonii  było wiele gratulacji, podziękowania, życzenia, kwiaty oraz wieńczące spotkanie wspólne zdjęcie uczestników  uroczystości.

Sukcesy sportowe zawodników niepełnosprawnych były możliwe   dzięki wsparciu finansowemu ze strony Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Zarządu Województwa Lubuskiego, Prezydenta Miasta Zielona Góra oraz sponsorów: Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A.,”AQUA-Grupa SBS” Zielona Góra, Nadleśnictwo Bytnica, LUG-Light Factory Zielona Góra, Ziel-Bruk Edward Makarewicz Zielona Góra, Anneberg Transport Zielona Góra, „Catering Drzonków”.

Swoją życzliwość dla sportowców okazali również  Dyrekcja Wojewódzkiego  Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie oraz Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze.

Największe sukcesy w 2016 roku:
 
TENIS STOŁOWY

Piotr Grudzień- 2 brązowe medale (indywidualnie i zespołowo) Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro 

- brązowy medal Międzynarodowy Turniej Klasyfikacyjny w Pekinie

- udział w turnieju międzynarodowym w Lasko Słowenia,

- srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski

Marcin Skrzynecki – brązowy medal zespołowo-Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro

- brązowy medal Międzynarodowy Turniej Klasyfikacyjny w Pekinie

- udział w turnieju międzynarodowym w Lasko Słowenia,

- srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski

Trener : Lucjan Błaszczyk

Tomasz Jakimczuk  - udział w turnieju międzynarodowym w Lasko Słowenia,

- brązowy medal - Międzynarodowy Turniej w Tarnobrzegu     

- srebrny medal - Drużynowych Mistrzostw Polski

Dorota Mituta     - złoty medal zespołowo - Międzynarodowy Turniej Klasyfikacyjny – Cluj Napoca - Romunia.

- srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski

Jan  Chełmicki  -  srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski

Trener : Jacek Kaczmarek

PARAJAKARSTWO

Kamila Kubas          -  brązowy medal  - kajak 200m - Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro

- IV miejsce   kajak 200m - Mistrzostwa Świata w Duisburgu - Niemcy

- brązowy medal   kajak 200m - Mistrzostwa Europy w Moskwie – Rosja

Trener : Jan Durczak

Mateusz Surwiło       - IV miejsce  finał B kajak 200m - Mistrzostwa Świata w Duisburgu - Niemcy

- VI miejsce   kajak 200m - Mistrzostwa Europy w Moskwie – Rosja

- złoty medal – kajak 200m - Mistrzostwa Polski w Poznaniu

Trener : Paweł Łukaszewicz

Mirosław Rosiński     - VI miejsce  kanadyjka 200m - Mistrzostwa Świata w Duisburgu - Niemcy
- VI miejsce   kanadyjka 200m - Mistrzostwa Europy w Moskwie – Rosja

Trener : Tomasz Głażewski

STRZELECTWO SPORTOWE

Szymon Sowiński    - IV miejsce w pistolecie P1 -  Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro

- 2  brązowe medale - zespołowo pistolet P1 i P4. 2 x  IV miejsce – indywidualnie pistolet P1 i P5  - Puchar Świata w Bangkoku - Tajlandia.

- srebrny medal - zespołowo pistolet P5 - Puchar Świata w Szczecinie.

  złoty medal – zespołowo pistolet P5, - brązowy medal – zespołowo pistolet P4 – 
- brązowy medal – indywidualnie pistolet P5 Międzynarodowe Mistrzostwa w Hannowerze - Niemcy.

- 3 x złoty medal - indywidualnie pistolet P1, P3, P5, - brązowy medal - indywidualnie pistolet P4 – Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Kazimierz Bysiek      - 2 x złoty medal - indywidualnie karabin R4 i R5 – Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Ewa Zimnicka           - srebrny - indywidualnie karabin R2, - brązowy - indywidualnie karabin R3 – Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Marlena Przezdzięk   - IV miejsce - indywidualnie pistolet P2 – Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Sebastian Cielecki    -  IV miejsce  - indywidualnie pistolet P1, -  V miejsce  - indywidualnie pistolet P5 – Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Jan Ciborski              - IV miejsce - indywidualnie karabin R3, VII miejsce – karabin R1, XI miejsce – karabin R6 – Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Joanna Jakuć           - VII miejsce - indywidualnie pistolet P2 – Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Włodzimierz Jurkowski - VII miejsce - indywidualnie pistolet P5, - IX miejsce - indywidualnie pistolet P1 – Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Szymon Sowiński, Sebastian Cielecki, Włodzimierz Jurkowski
- złoty medal - zespołowo pistolet P1– Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Trener : Marek Marucha

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

Marek Trykacz       - IV miejsce w wadze 72 kg na Igrzyskach Paraolimpijskich Rio de Janeiro

- V miejsce – w wadze do 65kg - Puchar Świata w Kuala Lumpur - Malezja

- złoty medal – waga 72kg - Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

- III miejsce – w wadze do 65kg, VI miejsce kat.OPEN – Zawody Międzynarodowe „Srebrna Sztanga” we Wrocławiu

Karolina Konopko - złoty medal – w wadze 45kg - Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

- III miejsce – w wadze do 45kg – Zawody Międzynarodowe „Srebrna Sztanga” we Wrocławiu

Rafał Beyger          - IV miejsce – w wadze 80kg - Mistrzostwa Polski - Bydgoszcz

Trener:  Mateusz Hozakowski, Remigiusz Wołejko

LEKKA ATLETYKA

Michał Krajda

Michał Majewski - przewodnik

– srebrny medal - bieg na 200m, - brązowy medal – bieg na 100m - Mistrzostwa Polski
– Słupsk

Natalia Pawlak      - 2x brązowy medal  - skok w dal, pchnięcie kulą - Mistrzostwa Polski – Słupsk

Joanna Ząbek        – IV miejsce -rzut oszczepem, V miejsce – pchnięcie kulą, VI miejsce – rzut dyskiem
- Mistrzostwa Polski – Słupsk

Marcin Janus         – VI miejsce -rzut oszczepem, X miejsce – pchnięcie kulą, IX miejsce – rzut dyskiem
- Mistrzostwa Polski – Słupsk

Trener : Jerzy Walczak

PŁYWANIE

Nicola Wolniak      – 2 x srebrny medal  - 100m st.dow., 50m st.dow., brązowy medal – 100m st.grzbiet. – Letnie Mistrzostwa Polski w Zielonej Górze

– złoty medal  - 50m st.dow., 100m st.grzbiet. - Mistrzostwa Polski Juniorów w Tychach

Oliwia Mróz           – srebrny medal  - 50m st.mot., brązowy medal – 100m st.grzbiet. – Letnie Mistrzostwa Polski w Zielonej Górze

– srebrny medal - 50m st.dow., 100m st.dow., 50m st.motyl. - Mistrzostwa Polski Juniorów - Tychy 

Dawid Bieliński      – srebrny medal  - 50m st.dow., 100m st.dow. - Mistrzostwa Polski Juniorów w Tychach

Piotr Pełechaty      – srebrny medal  - 50m st.dow., 100m st.dow. - Mistrzostwa Polski Juniorów w Tychach

– brązowy medal  - 50m st.grzbiet.– Letnie Mistrzostwa Polski w Zielonej Górze

Kamil Orwat            – srebrny medal  - 200m st.dow.– Letnie Mistrzostwa Polski w Zielonej Górze

Bartłomiej Portała      – srebrny medal  - 100m st.grzbiet., brązowy medal – 100m st.grzbiet. – Letnie Mistrzostwa Polski w Zielonej Górze

Andrzej Kąkol        – brązowy medal  - 50m st.klas.– Letnie Mistrzostwa Polski w Zielonej Górze

Trener : Franciszek Zienkiewicz

 BOCCIA - uczestnicy Finału Mistrzostw Polski w Bocci w Zielonej Górze, po uzyskaniu kwalifikacji w turniejach eliminacyjnych, 

Klaudia Najbor

Paweł Tyl - asystent

– IV miejsce – BC3 

Tomasz Niparko

Jolanta Niparko - asystent

                              – VII miejsce – BC3

Anna Gruchot        – XI miejsce – BC2 

 

W turniejach klasyfikacyjnych do Mistrzostw Polski brali również udział zawodnicy:

Małgorzata Jakubowska BC3 z asystentem Anną Jakubowską,

Bartłomiej Portała BC2

Trener : Łukasz Tarnawski

PIŁKA SIATKOWA PLAŻOWA

Bartosz Żok, Michał Wypych, Bartłomiej Synowiec, Tomasz Olkowicz

- srebrny medal - zespół ZSR START Zielona Góra - Mistrzostwa Polski w Piastowie 

Jacek Moliński, Łukasz Zieliński, Piotr Matuszkiewicz

- II miejsce - zespół ZSR START Zielona Góra – Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych – Zielona Góra 

Tomasz Kuryś, Tomasz Adamowski

- III miejsce - zespół ZSR START Zielona Góra – Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych – Zielona Góra

Mirosław Kocięcki, Tomasz Olkowicz

- I miejsce grupa OPEN - zespół ZSR START Zielona Góra – Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych – Zielona Góra 

Trener: Janusz Krulikowski

 TRENER ROKU 2016

LUCJAN BŁASZCZYK – trener zawodników Piotra Grudnia i Marcina Skrzyneckiego- medalistów Igrzysk Paraolimpijskich - Rio de Janeiro 2016.

 

 

 

Justyna Niećkowiak (2016-12-11 11:50:40)


Przeczytaj również:

 • [2017-02-28 20:35:40] XIII i XIV kolejka Lubuskiej Ligi Steel Darta »
 • [2017-02-28 09:22:47] Dragonsi rekrutują »
 • [2017-02-27 16:49:26] Sukcesy Sowińskiego w Pucharze Świata »
 • [2017-02-26 20:03:59] AZS UZ - MKS Zagłębie II Lubin 35:21 »
 • [2017-02-25 08:00:58] Akademickie granie na weekend »
 • [2017-02-24 02:24:22] Turniej tenisa stołowego »
 • [2017-02-23 06:13:21] II Zimowy Turniej Steel Darta »
 • [2017-02-21 20:45:42] Pierwsze mistrzostwa ZG za nami »
 • [2017-02-22 07:34:09] 5. miejsce M.Kwaśniewskiej w Toruniu »
 • [2017-02-21 07:31:18] Zgrani Zielonogórzanie 50+ na Wyspiańskiego »
<< wstecz


 Reklama

 Pogoda

Pogoda w Zielonej Górze


 Sonda

Jaka jest Twoja ulubiona forma aktywności fizycznej?

  bieganie
  pływanie
  fitness
  squash
  nordic walking


 Reklama




 Top 10 Typera
1. kecaj

1225 pkt.

2. tf78

1200 pkt.

3. kolasia

1170 pkt.

4. bartas84zg

1160 pkt.

5. anusia

1150 pkt.

6. STEFANINHO

1150 pkt.

7. macek

1140 pkt.

8. Daniello81

1135 pkt.

9. Falubazowa

1135 pkt.

10. alfred1986

1135 pkt.

Zobacz pełne wyniki »


 W obiektywie

Zdjecie miesiąca - INNE


 Kontakt z Redakcją



 Polecamy

Zdjęcia Zielona Góra



:::

Wszelkie prawa zastrzeżone - sport.zgora.pl                                                       Projektowanie stron i sklepów internetowych - MediaSoft.net.pl

:::

Linki:    spis firm | kominki zgorzelec

Zielonogórski Portal Sportowy w Zielonej Górze zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.sport.zgora.pl jest dozwolne wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Zielonogóskiego Portalu Sportowego. Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną i finansową.